Ministria e Punëve të Jashtme, në përputhshmëri me informacionet e siguruara nga Konsullata e Përgjithshme e Maqedonisë së Veriut në Venecia të Italisë, për shkak seriozitetit me virusin COVID-19, u rekomandon qytetarëve të mos udhëtojnë në rajonet dhe provincat: Lombardi, Modena, Parman, Pjaçenca, Rexhio Emilija, Rimini, Pezaro, Urbino, Aleksandrija, Asti, Novara, Verbano Kusio, Osola, Verçeli, Padova, Trevizo dhe Venecia.
Në komunikatën të cilën e ka publikuar këtë mbrëmje MPJ, përcjell SHENJA, rekomandohet që qytetarët të shmangin udhëtimet e panevojshme në pjesët tjera të Italisë.
Për ata qytetarë që kanë në Itali, rekomandohet masa përkujdesit në çdo kohë, të ndiqen mediat lokale dhe udhëzimet nga autoritetet.
Më tepër informacione mund të merren në faqen taravel.mga.gov.mk
Konsullata e përgjithshme në përputhje me rekomandimet në periudhën e ardhshme nuk do të punoj me palë përpos në situata urgjente.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…