Duke pasur parasysh faktin se numri i personave të izoluar vazhdimisht rritet, kapacitetet e Ministrisë së Punëve të Brendshme shfrytëzohen vetëm në drejtim të sigurimit të tyre në rrugë.

Kështu deklaroi ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev, i cili tha se Ministria e Punëve të Brendshme, lidhur me menaxhimin me koronavirusin është e angazhuar në pikat kufitare, ku jepen broshura informative për koronavirusin dhe realizohen intervista, ku në rast se ndonjë person vjen nga vendet me rrezik të lartë, thirren ekipet e ministrisë për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…