Tifozët polakë janë tashmë në qendër të vëmendjes. Në një kafene në sheshin kryesor në qendër të Shkupit dje pasdite kanë shkaktuar kaos të vërtetë.
Fillimisht, dukej se ishte një luftë fizike midis polakëve dhe njerëzve në kafene, por nga Ministria e Brendshme menjëherë dolën me detaje duke sqaruar se tifozët mysafirë janë përleshur mes veti dhe se deri tani katër vetë janë arrestuar.

“Bëhet fjalë për përleshje mes veti të tifozëve polakë. Shumë shpejt ndërhynë oficerët e policisë dhe 4 persona janë arrestuar për momentin”, njoftojnë nga Ministria e Brendshme.

Maqedonia dhe Polonia sot me fillim në ora 20:45 do të peshojnë forcat e tyre brenda kualifikimeve për EURO 2020.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…