Moti sot pritet të jetë me diell, me vranësira mesatare dhe me erë të dobët në drejtim veri-perëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej pesë deri tre gradë celsius ndërsa temperatura ditore do të jetë prej 10 deri 17 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm ku temperatura maksimale do të arrijë deri 13 gradë celsius.

DHP njoftoi se moti stabil me temperatura të larta për këtë periudhë të vitit do të mbajë deri të martën kur në fund të ditës do të ketë rritje të vranësirave, erë të përforcuar dhe rënie të temperaturave.

Gjatë natës dhe të mërkurën në vendet më të ulëta do të ketë reshje të shiut dhe të borës ndërsa në vendet malore do të ketë reshje të borës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…