Moti në vend do të jetë me diell dhe vranësira të vogla dhe erë të lehtë deri në mesatare kryesisht në drejtim veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga minus një deri në tre gradë, ndërsa ajo e ditës do të lëvizë nga shatë deri në 16 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla dhe erë të lehtë deri në mesatare kryesisht në drejtim veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri minus dy, ndërsa temperatura e ditës deri në 12 gradë Celsius.

Vijon periudhë e motit stabil me temperatura relativisht të larta për këtë pjesë të vitit. Nga e hëna do të ketë më shumë vranësira, ndërsa ndryshime më të mëdha do të ketë të martën dhe do të pasohet me rritjen e vranësirave, ndryshimi i erës në pjesët veriore dhe me reshje dëbore në male dhe dëborë dhe shi i kohëpaskohshëm në disa vendbanime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…