Moti në vend do të jetë me diell dhe vranësira të vogla dhe erë të lehtë deri në mesatare kryesisht në drejtim veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga minus një deri në tre gradë, ndërsa ajo e ditës do të lëvizë nga shatë deri në 16 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla dhe erë të lehtë deri në mesatare kryesisht në drejtim veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri minus dy, ndërsa temperatura e ditës deri në 12 gradë Celsius.

Vijon periudhë e motit stabil me temperatura relativisht të larta për këtë pjesë të vitit. Nga e hëna do të ketë më shumë vranësira, ndërsa ndryshime më të mëdha do të ketë të martën dhe do të pasohet me rritjen e vranësirave, ndryshimi i erës në pjesët veriore dhe me reshje dëbore në male dhe dëborë dhe shi i kohëpaskohshëm në disa vendbanime.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ish-gjyqtari i EULEX-it Malcolm Simmons, thotë se BE-ja shtrembëroi drejtësinë në Kosovë – dëshiron të dëshmojë në Kuvend

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons, përmes një postimi në Twitter iu është…

Bullgaria nuk anulon veton ndaj RMV

Silva dhe Varhelyi propozim për zgjidhjen e ngërçit Bullgaria nuk bindet dhe…

Tragjedia në Tetovë: Vetëm edhe një viktimë ka mbetur për t’u identifikuar

Zjarri që kaploi mbrëmë spitalin modult të Tetovës la të vdekur 11…

Rusia synon të involvojë ushtarë dhe pjesëtarë të shërbimit sekret rus në Serbi

Rusia ka shfrytëzuar situatën me pandeminë COVID-19 për aktivizim të kanaleve speciale…

Blerje votash, arrestohen 4 persona në Kosovë

Prokuroria e Shtetit në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë bërë të…