Moska nuk do të refuzojë takimin mes ministrave të jashtëm rus dhe ukrainas

Një takim mes ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov, dhe homologut të tij ukrainas, Dmytro Kuleba, nuk do të refuzohej, raportuan nga agjencia ruse e lajmeve RIA, duke u cituar në  Ministrinë e Jashtme të Kremlinit.

Megjithatë, bisedimet mes dyshes do të duhet të jenë “përmbajtësore”, shtoi ministria.

Komentet vijnë pasi ministri i jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, tha sot se vendi po punonte për të bashkuar ministrat e jashtëm të Ukrainës dhe Rusisë për bisedime të mëtejshme, pas negociatave të paqes në Stamboll këtë javë.

Nëse një takim midis ministrit të jashtëm të Rusisë dhe homologut të tij ukrainas do të mbahej, do të ishin negociatat e nivelit më të lartë midis dy vendeve që kur Rusia filloi luftën në Ukrainë më 24 shkurt, shkruan Skynews.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

E mitura në Prizren u morr nga një person për bashkëjetesë

Një grua në Prizren ka njoftuar policinë se një mashkulla ia ka…

Zbulohet një strukturë prehistorike pranë qendrës së njohur Stonehenge

Një strukturë prehistorike unike, që formon një rreth prej më shumë se…

DW: Vazhdojnë protestat në Tiranë, kërkohet largimi i kryeministrit

Protestat në Tiranë vazhduan edhe të premten. Ndërkombëtarët mbështesin të drejtën e…

Rama takon Sarkozyn në Paris: Privilegj të këshillohem me të për sfidat e Shqipërisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka takuar ish-presidentin e Francës, Nicolas Sarkozy.…

Regjistrohen 46 raste të reja me Kovid-19

46 raste të reja me virus korona në vendin tonë i janë…