Në seancën e sotme gjyqësore për rastin Monstra, prokurori i PSP-së Gavrill Bubevski pas një debati të ashpër me palën mbrojtëse njoftoi se posedojnë fotografi si dëshmi nga një makinë xhip me ngjyrë gri, të cilin gjoja e ka vozitur Fejzi Haziri, por pa dhënë më shumë detaje. Mbrojtja nga ana tjetër pret që Prokuroria Speciale Publike dëshmitë t’i dorëzojë në Gjykatë. Në seancën e sotme dëshmuan gjashtë dëshmitarë, bujkë, auto mekanikë dhe veterinarë. Asnjëri prej tyre nuk vërtetoi me saktësi ku dhe çfarë ka bërë Aziri ditën e vrasjes së pesëfishtë. Seanca e ardhshme është caktuar për më 24 qershor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…