Forcat ruse kanë sulmuar kullën e televizionit ukrainas në Kyiv, shkruan Sky News.

Janë publikuar pamjet amatore që shfaqin momentin, kur nga sulmet ajrore ruse e pëson kulla e televizionit, dhe ngritet një re e madhe e tymit të zi.

Madje dëgjohen banorët e shokuar kur dëgjojnë shpërthimin e fuqishëm në Kyiv, që prej gjashtë ditëve është cak i vazhdueshëm i forcave ruse.

Madje edhe këshilltari i ministrit të Brendshëm, Anton Herashchenko ka konfirmuar granatimin e kullës së televizionit.

Në anën tjetër, ukrainasit janë zotuar se për asnjë moment nuk do të lënë ushtrinë ruse të rimarr kontrollin e shtetit të tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

VMRO dhe BDI bëhen bashkë për vjetërsimin e lëndëve të PSP-së

Deputetët e BDI-së përsëri bëhen bashkë me deputetët e VMRO-DPMNE-së për të…

Microsoft: Rusia po intensifikon sulmet kibernetike ndaj vendeve të tjera

Rusia duket se po bëhet më agresive dhe më e suksesshme ndërsa…

Për çka u shpall fajtor Nasim Haradinaj nga Gjykata Speciale?

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës…

Fillon transmetimi i dokumentarit ‘VIRUSSIA’ – prezantohen rastet e ndërhyrjes të shërbimeve sekrete në Ballkan

Radio Televizioni i Kosovës ka përfunduar realizimin e projektit televiziv nga zhanri…

Partitë tradicionale europiane humbasin shumicën Disfatë e Macron,

Le Pen kërkon shkrirjen e parlamentit Ashtu siç ishte parashikuar, qendra e…