Mediumi arab ‘Okaz Sport’ ka prezantuar detajet e ofertës së Al Nassr për Luka Modric, duke i ofruar atij një pagë që do ta bënte lojtarin e tretë më të paguar.

Sauditët donin ta bënin kapitenin kroat futbollistin e tretë më të paguar në botë pas Cristiano Ronaldos dhe Kylian Mbappes, i cili refuzoi.

Modric refuzoi një kontratë madhore

Al Nassr i ofroi Modricit 40 milionë euro në sezon dhe në total Modric do të fitonte rreth 100 milionë euro gjatë kohëzgjatjes së kontratës dyvjeçare e gjysmë.

Al Nassr donte ta përfundonte punën menjëherë në afatin e dimrit, por Modrić vendosi të qëndronte në Real Madrid. I njëjti burim shton se drejtuesit e Al Nassr janë të ngazëllyer nga ideja për të pasur në skuadër Luka Modricin dhe Cristiano Ronaldon.

Al Nassr gjithashtu dëshiron Ramos

Kujtojmë se klubi i elitës saudite, Al Nassr, solli 37-vjeçarin Cristiano Ronaldo për pagën më të lartë në historinë e futbollit.

Portugezi duhet të fitojë gjysmë miliardë euro për dy vjet e gjysmë. Futbollisti i dytë më i paguar në botë është Kylian Mbappe, i cili fiton rreth 117 milionë euro në vit te PSG.

Çfarë do të bëjë Modriç pas këtij sezoni?

Megjithatë, sauditët nuk kanë në plan të ndalen te Ronaldo, dhe Marca javët e kaluar shkroi se Al Nassr dëshironte Luka Modricin dhe Sergio Ramosin.

Modric është i lidhur kontraktualisht me Real Madridin deri në fund të sezonit aktual dhe pyetja është se çfarë do të ndodhë kur të përfundojë.

Kontrata e re nuk është ende gati për të, shkruan As, duke shtuar se lojtarët e tjerë të Realit janë në të njëjtën situatë dhe janë të lidhur kontraktualisht deri në verën e vitit 2023.

Modric nuk duhet të shqetësohet për një kontratë të re, por se minutat e tij me siguri do të zvogëlohen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Errol Spence Jr bashkon tre titujt e botës në peshën e lehtë me fitoren me nokaut teknik ndaj Yordenis Ugas

Errol “The Truth” Spence Jr me rekord 28-0, nga to 22 me…

Video e Zidanit me pronarin e Almerias që po bën xhiron e botës

Një video e Zizu me Turki Al-Sheikh po bën xhiron e botës.…

Zvicra e shqiptarëve bën mrekullinë, Mbappe nxjerr jashtë Francën

Pas nje ndeshje spektakolare te mbyllur 3 me 3 ne ndeshjen e…

Distria Krasniqi arrin në finalen e madhe të Grand Prixit të Portugalisë

Xhudistja e Kosovës, Distria Krasniqi është kualifikuar në finalen e madhe të…

Unioni Evropian i Xhudos: 2021-ta ishte vit i Distria Krasniqit

Unioni Evropian i Xhudos i ka kushtuar një artikull xhudistes Distria Krasniqi,…