Shefi i Misionit vëzhgues OSBE/ODIHR, Korin Jonker sot në pres konferencë do të informojë për fillimin formal të projekteve të saj për vëzhgimin e zgjedhjeve të ardhshme presidenciale në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Misioni i Vëzhgimit të OSBE do të realizojë vëzhgim të zgjedhjeve me ftesë të Ministrisë së Punëve të Jashtme.

“Misioni i ODIHR-së për vëzhgim të zgjedhjeve dhe Misionit të OSBE-së në Shkup veprojnë ndaras dhe pavarur, në përputhje me mandatet e tyre”, thonë nga misioni i ODIHR-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Spasovski: Prokuroria nuk kishte guxim të caktojë paraburgime për incidentin që ndodhi në ‘Alexander Palace’

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasaovski tha se “MPB në mënyrë…

Çka po ndodhë me Hazbi Likën?!

Ish-zv/kryeministri për Marrëveshjen e Ohrit dhe ish-sekretari i BDI-së, Hazbi Lika së…

Vladimir Putin ekspeditë nënujrore me batiskaf, shikoni videon

Presidenti Vladimir Putin është shfaqur sërish si personazh i filmave aksion në…

Luftëtarët ukrainas: “Kemi të plagosur dhe të vdekur brenda bunkerëve”

Një nga mbrojtësit e fundit ukrainas në Mariupol i ka thënë BBC-së…

Një tërmet me magnitudë 5.8 goditi Greqinë

Një tërmet me magnitudë 5.8 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e…