Ministria britanike e Mbrojtjes, përmes një postimi në Tëitter ka bërë të ditur se Rusia ka humbur më shumë se 10 mijë automjete ushtarake që nga fillimi i pushtimit të saj në Ukrainë.

“Rusia ka humbur mbi 10,000 automjete ushtarake që nga fillimi i pushtimit të Ukrainës. Ajo gjithashtu ka gjuajtur shumicën e raketave të saj moderne të lundrimit, për përfitime të vogla strategjike”, thuhet në shkrimin e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Policia e Kosovës shpartallon turmën e protestuesve në Bërnjak, po kundërshtonin zhbllokimin e rrugës

Policia ka hedhur gaz lotsjellës ndaj protestuesve afër kufirit të Bërnjakut, pasi…

Stoltenberg: NATO ka ofruar 150 miliardë dollarë ndihmë për Ukrainën

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg ka bërë një bilanc lidhur me ndihmën…

Alarmon Naim Miftari: Maqedonia po i vret shqiptarët, kjo është metoda që po e përdorin

Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, ka…

Borell: Ky vit është vendimtar për RMV, duhet të krijohen kushte për të miratuar ndryshimet kushtetuese

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell në Shkup bëri thirrje deri tek…

Emigracioni nxit rritjen më të madhe të popullsisë në Kanada

Popullsia e Kanadasë u rrit me mbi një milion njerëz për herë…