Forcat ruse kanë vrarë më shumë civilë ukrainasë sesa ushtarë në dy javët e fillimit të pushtimit të këtij vendi, ka bërë të ditur ministri ukrainas i Mbrojtjes, Oleksii Reznikov.

“Dua që të gjithë ta kuptojnë në botë, jo vetëm në Kiev”, tha ndër tjera ministri ukrainas.

Këto komente Reznikov i bëri pasi forcat ruse kanë zgjeruar agresionin në Ukrainë – duke kryer sulme mbi qytetet e mëdha.

Madje sot është raportuar se ushtria ruse ka filluar sulmet në pjesën perëndimore të Ukrainës, duke pasur për objektiv aeroportet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Shtëpia e Bardhë thotë se Putin “po e përdor ushqimin si armë” duke bllokuar eksportet e drithërave nga Ukraina

Koordinatori i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të SHBA-së për Komunikimet Strategjike, John…

Janeva mbërrin në Prokurori, do të shqyrton dëshmitë për “Reketin”

Ish-prokurorja speciale publike Katica Janeva, e cila është e dyshuar për rastin…

Partitë nisin negociatat për ndryshim të legjislaturës zgjedhore

Është zhvilluar takimi i parë i negociatorëve për ndryshime eventuale në Kodin…

Stefanova dhe Janeva ftohen për dëshmi

Prokurorja nga Prokuroria Speciale Publike, Lile Stefanova është ftuar nga Prokuroria Themelore…

Zaev jep dorëheqje

Kryeministri Zoran Zaev ua uroj fitoren kundërshtarëve në këto zgjedhje, ndërsa tha…