Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Niko Peleshi ka thënë se tani situata mbi tunelin e Kalimashit është larg flakëve dhe tymit.

Peleshi në një postim në rrjetin social Facebook ka falënderuar edhe trupat nga Kosova që kanë filluar angazhimin sot tek ‘Laku i Thive’.

Lexoni të plotë postimin e Peleshit:

Mbi tunelit e Kalimasht – tani larg flakëve dhe tymit.

Pune heroike e zjarrfikësve, Forcave të Armatosura dhe pushtetit vendor.

Mirënjohje

Falënderim edhe për mbështetjen e trupave nga Kosova që kane filluar angazhimin sot tek Laku i Thive, Njësia Administrative Malzi

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj një shqiptar me vepra

Vazhdojmë punë për eliminimin e vatrave. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…