Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka shkuar në Kukës ku ka vizituar ushtarët e FSK-së, të cilët ndodhen me mision për shuarjen e zjarreve.

Derisa ai po qëndron aty, eprorët që po u prijnë ushtarëve i kanë treguar atij se deri më tani ia kanë dalë mbanë.

Deri më tani ata i kanë thënë atij se në zonën ku ka pasur vatra zjarri, përpos që nuk ka pasur asnjë viktimë, po ashtu nuk është zhvendosur asnjë banor dhe gjithashtu nuk është djegur asnjë shtëpi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…