Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka pezulluar për një kohë të pacaktuar Ministrin e Trashëgimisë Amichai Eliyahu nga mbledhjet e qeverisë.

Eliyahu i partisë ultra të djathtë Hebraike Fuqia tha në një intervistë me shërbimin publik Khan se një nga opsionet në luftën në Rripin e Gazës është të hedhë një bombë bërthamore në enklavë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Premtimet njerëzore dhe premtimet politike

Kohë më parë, në TV 21M u realizua një debat televiziv në…

Forcat e armatosura gjermane duhet të jenë më të pajisurat në Evropë, thotë Scholz

Forcat e armatosura gjermane duhet të bëhen “më të pajisurat” e Evropës,…

Kroacia goditet nga moti i ligë, stuhi, shira të rrëmbyeshëm e drunj të shkulur

Pas paralajmërimit se Gadishulli Ballkanik do të goditet nga moti i ligë…

100 mijë njerëz në shesh, izraelitët nuk pranojnë reformën “Netanyahu”

Nuk kanë të ndaluar protesta në Izrael, kundër reformës së shumëkritikuar në…

Serwer: Asociacioni të themelohet vetëm nëse përmbyllet marrëveshja me Serbinë

Më 15 dhjetor të vitit të kaluar, Kosova ka dorëzuar aplikimin për…