Në fillim të këtij muaji, ishte shkaktuar një konfuzion pasi u tha se ministri i mbrojtjes Oleksii Reznikov do të hiqej nga posti i tij.

Por tani, Reznikov ka konfirmuar se do të qëndrojë si ministër i mbrojtjes dhe është shfaqur në një fotografi me Volodymyr Zelensky.

https://twitter.com/visegrad24/status/1625878872133668869/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1625878872133668869%7Ctwgr%5Ee659ebeb9716b52da73a53465a83b537e9334af1%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fministri-mbrojtjes-ukraines-te-qendroje-ne-kete-post-pavaresisht-spekulimeve-rreth-shkarkimit-te-tij%2F

Presidenti ukrainas ka shkarkuar një numër zyrtarësh në javët e fundit si pjesë e një goditjeje ndaj korrupsionit.

Megjithëse Reznikov nuk ka qenë i lidhur publikisht me ndonjë skandal korrupsioni, ministria e tij e mbrojtjes u akuzua për blerjen e ushqimeve për trupat me “çmime të tepërta”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

LSDM: Me masat tona u rritën pagat në të gjithë sektorët

Nëpërmjet një njoftimi të LSDM-së thuhet se ata për dy herë rritën…

Presidenti kroat sulmon BE, Milanoviç: Borrell dhe Von der Leyen, skandalozë

Dekada e parë e Kroacisë në Bashkimin Evropian nuk ishte një sukses,…

Izrael, turmën e kapë paniku – mbi 38 të vdekur

Të paktën 38 persona kanë humbur jetën në Izrael, pasi paniku e…

Banorët lajmërojnë policinë pasi në lagje e shohin të dyshuarin për vrasjen e 18-vjeçares – ka ndryshuar pamjen duke i prerë flokët

Banorët e lagjes ku dyshohet se u vra 18-vjeçarja në Ferizaj, e…

Rikonfirmimi i dënimeve për Grupin e Kumanovës, reagon Aleanca

“Dje regjimi VMRO-BDI me qëllim të spostimit të vëmendjes së opinionit nga…