Shefi i diplomacisë, Bujar Osmani sot do të jetë nikoqir i zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme të Kazakistanit, Muhtar Tleuberdi, i cili do të qëndrojë për vizitë zyrtare në vendin tonë.

Gjatë qëndrimit në Shkup, Tleuberdi pritet të takohet me presidentin Stevo Pendarovski si dhe me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ukraina ngre ‘ushtrinë’ e dronëve

Forcat ukrainase po punojnë për të fituar terren në kuadrin e kundërofensivës…

Furnizime të shtrenjta publike pa tender, Jovanovska: Do të veprojmë pas raportit

Një pjesë e institucioneve shtetërore, furnizimet e të cilave u kontrolluan nga…

Osmani: Është e rrezikshme të kesh një fqinj si Serbia

Presidenja Vjosa Osmani ka thënë se është e rrezikshme të kesh një…

Mbretëria e Bashkuar do të furnizojë ukrainasit me raketa me rreze të gjatë veprimi

Mbretëria e Bashkuar do të furnizojë Ukrainën me raketat e para me…

Ende mister shkaqet e zjarrit në kampin e refugjatëve, përjashtohet zjarrvënia

Autoritetet greke kanë përjashtuar çdo mundësi se zjarri në kampin e refugjatëve…