Shefi i diplomacisë, Bujar Osmani sot do të jetë nikoqir i zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme të Kazakistanit, Muhtar Tleuberdi, i cili do të qëndrojë për vizitë zyrtare në vendin tonë.

Gjatë qëndrimit në Shkup, Tleuberdi pritet të takohet me presidentin Stevo Pendarovski si dhe me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Merkel: Asnjë nga vendet e Ballkanit s’është gati për anëtarësim në BE

Kancelarja gjermane Angela Merkel refuzoi të mërkurën në samitin e Sllovenisë të…

Vjosa Osmani dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiq, bën thirrje të hetohet edhe djegia e veturës së Bajqinovcit

Ushtruesja e detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas…

KQZ-së i rekomandohet të certifikojë listat siç janë sjellur nga partitë

Komisioni i Qendror i Zgjedhjeve ka marrë propozimin nga Zyra për Regjistrimin…

Bundestagu voton për dërgimin e armëve të rënda në Ukrainë

Kancelari gjerman Olaf Scholz është kritikuar ashpër për mungesën e tij në…

Kush është Liz Truss, kryeministrja e sapozgjedhur e Britanisë?

Liz Truss sapo u shpall kryeministrja e re e Mbretërisë së Bashkuar…