Siç ka konfirmuar MPB-ja, Ministri i Brendshëm i Bullgarisë, Ivan Demerxhiev, nesër në Shkup do të bisedojë me Ministrin e Brendshëm, Oliver Spasovski, por, sic njofton KlanM, nuk parashihen deklarata për gazetarët.

“Ftojmë mediat e interesuara ta ndjekin ceremoninë solemne të pritjes dhe të xhirojnë inserte nga takimi zyrtar. Nuk parashihen deklarata nga Ministrat. Pa përfundimit të takimit zyrtar do të publikohet komunikata për media” – thuhet në paralajmërimin e MPB-së.

Cfarë do të prodhojë takimi i nesërm në Shkup, pritet të shihet. Por, ardhja e grupeve të organizuara bullgare, mes tyre edhe radikalë sikurse Eurodeputeti Xhambaski, më 4 Shkurt në Shkup, për të shënuar ditëlindjen e Goce Dellcevit si dhe paralajmërimet nga Instituti Patriotik i VMRO-DPMNE-së për “roje nate gjatë gjithë ditës së 4 Shkurtit”, padyshim se do të jenë në agjendën e bisedimeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Britaniku i dënuar me vdekje për luftime në Ukrainë do të ekzekutohet nga rusët, thonë familjarët

Një britaniku të dënuar me vdekje nga një gjykatë ruse i është…

Masakra në Poklek dhe Çikatovë, Kurti: Këto krime të Serbisë nuk mund të zhduken, e as të harrohen

Kryeministri  i Kosovës, Albin Kurti, në 23 vjetorin e saj e ka…

Greqia ngrin asetet e eurodeputetes së arrestuar për korrupsion

Autoritetet greke kanë ngrirë mëngjesin e së hënës asetet e eurodeputetes greke,…

BFI: Së shpejti akreditohet Medreseja, na kanë premtuar politikanët dhe qeveritarët

Bashkësia Fetare Islame ka reaguar pas protestave të nxënësve të medresesë “Isa…

Mali i Zi, Forcat pro-serbe fituese në zgjedhjet lokale në Podgoricë dhe disa komuna tjera

Rezultatet paraprake të zgjedhjeve vendore në 14 komuna në Mal të Zi,…