Antonio Milloshoski nga VMRO-DPMNE-ja, sot ka dalë me akuza të reja për krerët institucional për çështjen e pasaportave të falsifikuara.

Thotë, se kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski kanë dhënë pasaportë edhe për pjesëtarë të ISIS-it.

“Deri tani pamë se MPB-ja e Spasovskit dhe Zaevit kanë dhënë pasaporta maqedonase me identitete të rrejshme për personat anëtarë të mafisë së Serbisë, të Malit të Zi, të Italisë, të Spanjës, të Turqisë dhe të tjera. Por, këtu ky skandal me aferën “Mafia” nuk përfundon, për fat të keq. Kemi informacione se pasaporta të Maqedonisë janë dhënë nga MPB-ja në vitin 2018-të për shtetasin e Kosovës, Fitim Dema, anëtarë të grupit terrorist ISIS”, tha Milloshoski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…