Ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski sot në aktgjykimin për rastin “Toplik” është dënuar me tre vite e gjashtë muaj burg.

Tome Gjurçilov u dënua me tre vjet burg, ndërsa të akuzuarit e tjerë Dimitar Dimovski, Marica Taseva, Dimitar Gaçev dhe Vesa Tomçevska janë dënuar me dy vite burg me kusht.

“Të akuzuarit janë të obliguar edhe ta kompensojnë dëmin e shkaktuar”, tha gjyqtari Osman Shabani.

Rasti i hapur nga ish-PSP-ja ka të bëjë me shitjen e tokës ndërtimore për ndërtimin e vendbanimit “Sonçev Grad” në Sopisht.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Prej sot ora policore fillon në ora 16:00 deri deri në 05:00

Ora policore në mbarë vendin, nga sot fillon në ora 16:00 dhe…

Nëntë të vdekur pas rrëzimit të një avioni në Suedi

Nëntë persona në bordin e një aeroplani që mbante parashutistë kanë vdekur…

Çmenduri/ Fëmijët marrin armët dhe dalin për të vrarë policë

Një ngjarje që të trondit u regjistrua në Florida të SHBA-së të…

ShBA -25 kongresmenë i kërkojnë Blinken t’i bëjë presion Izraelit

Me anë të një letre 25 kongresmenë demokratë i kanë bërë thirrje…

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Rusia akoma mund të shmang luftën

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin, i ka bërë thirrje presidentit rus…