Lideri i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski theksoi nga Manastiri se kryeministri Zoran Zaev i kishte ofruar që të hyjnë në Qeveri, por me një kusht që të përkrahin Marrëveshjen e Prespës. Ai ka thënë se partisë së tij u ishin ofruar pesë ministri.

“Zaev është njeri i pandershëm dhe në një intervistë shpifi dhe tha se nuk do të bëjë koalicion apo qeveri teknike me mua. Në korrik në një takim në klubin e deputetëve, pas bisedimeve pesë orëshe më tha: ejani hyni në Qeveri dhe zgjedh pesë ministri, cilët të duash. Vetëm prano marrëveshjen. Përgjigja ime ishte se fytyra dhe dinjiteti im nuk kanë çmim. Këtë nuk e bëj as për para, as për fuqi…”, ka thënë Mickoski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…