Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski kërkoi përgjegjësi dhe përgjigje nga ministri i brendshëm Oliver Spasovski që të tregojë se cili shërbim sekret po e ndjek kandidatin e tyre presidencial Stevo Pendarovski dhe se me cilën parti ky shërbim paska bashkëpunim.

Mickoski këtë e theksoi mbrëmë gjatë takimit me aktivistë partiak dhe qytetarë në Veles.

“Po i dëgjojmë në emisione se si po qahen…duke theksuar se po ndiqen nga shërbime sekrete dhe po ndjehen të pasigurtë.

Ja tani nga Velesi e pyes Oliver Spasovsin se kush është ai shërbim sekret dhe ajo parti opozitare, që ka thënë Pendarovski”, theksoi Mickoski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ukraina thotë se ka vrarë edhe dy gjeneralë të tjerë rusë

Ushtria ukrainase pretendon se ka “eliminuar” dy gjeneralë të tjerë rusë gjatë…

Biden bisedon me liderët suedezë dhe finlandezë

Presidenti amerikan, Joe Biden, u ka thënë liderëve të Suedisë dhe Finlandës…

Djali i Rifat Jasharit dërgohet në mbajtje pas arrestimit, dyshohet se rrahu ish-të dashurën

Mbrëmë Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar, për sulm…

Zelensky i gatshëm të flasë vetëm me Putinin – dhe vetëm nëse ka një çështje në tryezë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha në një video-lidhje në Forumin Ekonomik Botëror…

OKB-ja dëshiron ta kufizojë shpejtësinë e veturave deri në 100 km/h

Dokumenti i ri i Kombeve të Bashkuara njeh lëvizshmërinë si një të…