Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski tha se për të është mbyllur çështja e ndryshimeve kushtetuese. Ai sot nuk deshi të komentojë më tepër duke lënë të nënkuptohet qe VMRO-ja do të vazhdojë të mbaj qëndrim për mos-votimine të njëjtave.

“Nuk kam koment. E kam thënë komentin tim se atë temë e kam mbyllur dhe nuk kam se çfarë të komentoj më tepër”, tha mes tjerash Mickoski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Dendias nis vizitën në Shqipëri

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, nisi vizitën njëditore në Shqipëri,…

Radev: Vetëm përmes dialogut me Bullgarinë do të përshpejtohet rruga e Shkupit drejt BE-së

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, nga Brukseli deklaroi se përshpejtimi i rrugës…

Një sulmues i armatosur i merr peng mbi 30 persona në Filipine

Një rojë sigurie, i cili ishte shkarkuar nga puna së voni, e…

Demë Shehut i pamundësohet ndihma mjekësore, s’i lejohet vizita te stomatologu

Demë Shehu, i dënuar në rastin “Lagja e Trimave”, prej 20 ditësh…

Qeveria për propozimin e Escobarit: E kemi obligim sundimin e ligjit, s’është sot 30 tetori

Qeveria e Kosovës, ka reaguar pas propozimit të të dërguarit special të…