Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski e cilësoi si të pavërtetë vlerësimin e zëvendësministres së brendshme Sllavjanka Petrovska e cila tha se autoritetet italiane kanë reaguar te ministri i brendshëm Naqe Çulev për nxjerrjen e informatave në opinion për aksionin në fshatin Krushopek, përcjell Gazeta Express nga Alsat-M.

Ky është aksion që ndodhi pas tre vjetëve moratorium me kriminalitetin dhe kokainën në shtet, tha Mickoski.

“Nëse i pyesni aleatët tanë në Itali, do merrni përgjigje ndryshe nga ajo që tha zëvendësja për “360 Gradë”. Pas 12 prillit do ketë mundësi Petrovska dhe të tjerët që paralelisht gjatë zhvillimit të aksionit luteshin që ai të mos ketë sukses. Ata informonin gabimisht për aksionin dhe në opinion nxirrnin hollësi për aksionin. Por për këtë pak më me zë do flasim pas zgjedhjeve” deklaroi Hristijan Mickovski, kryetar i VMRO-DPMNE-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…