Кryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në brifingun joformal me gazetarët tha se Evropa na ka tradhëtuar dhe se nuk duhet të ulemi në një tavolinë nëse nuk kemi besim.

“Nuk kemi më forcë dhe hapësirë për koncesione kombëtare. Për çka të negociojmë me Bullgarinë? Na u tha se vetëm Prespa dhe kaq! Nëse duhet të ulemi në të njëjtën tavolinë me Bashkimin Evropian si partner atëherë duhet të kemi edhe besim.Ndërsa kështu siç është humbet besimi.BE duhet të filloj të jap diçka dhe jo vetëm të kërkojë”, tha Mickoski./TV21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…