Koordinatori i grupit parlamentarë të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Micevski në konferencën e sotme për shtyp edhe një herë tha se deputetët e VMRO-DPMNE-së do të marrin pjesë vetëm në seancën e 36-të, respektivisht do të votojnë vetëm ligjet për pakon e pestë ekonomike, transmeton Alsat. Micevski ka komentuar edhe paralajmërimin e deputetes së infektuar me koronavirus nga LSDM, Bisera Kostadinovska Stojqevska, e cila ka paralajmëruar se do të shkoj në Kuvend me skafandër, për të siguruar kuorum.

“Protokoll i tillë nuk ekziston, ne deri më tani nuk e kemi parë. Megjithatë në shtet ka rregullore ligjore që vlen për të gjithë, përfshi edhe deputetët. Pres që mos ta rrezikojnë shëndetin dhe sigurinë e qytetarëve. Si t’i bindim qytetarët që të respektojnë masat shëndetësore kur deputetët e LSDM-së dhe BDI-së, për t’i përmbushur dëshirat e PR për udhëheqësin, i shkelin këto masa në mënyrë eksplicite”, tha mes tjerash Micevski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…