Duke bërë gjëra të reja, trashëgimi të reja, zëvendëskryeministri Artan Grubi është duke eliminuar trashëgimin e BDI-së dhe politikisht personalitete politike, tha Izet Mexhiti nga i ashtuquajturi “Grupi i zjarrit” në BDI, në emisionin ClickPlus në TV21.

“Me reformat që po i paralajmëron, Grubi mundohet të eliminojë një trashëgimi të BDI-së duke i eliminuar edhe politikisht personalitetet politike, brenda – shtyllat e BDI-së, duke u munduar të bëjë një trashëgimi të re”, tha Mexhiti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Borell: Dënoj fuqishëm çdo thirrje për dhunë

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Zhosep Borell, sot…

Tërmeti 5 ballë

Mbrëmjen e së shtunës (31 gusht), një tërmet 5 ballë ka tronditur…

Kryeministrja e Suedisë e konfirmon: Do të aplikojmë në NATO

Kryeministrja e Suedisë, Magdalena Andersson, e ka konfirmuar se vendi i saj…

Sulmohet me armë zjarri kardinali që u dërgua nga Papa për ndihmë në Ukrainë

Kardinali Konrad Krajewski, i cili është dërguar nga Papa Françesku për të…

Kryetari i qytetit ukrainas pretendon se kanë gjetur mbetje të armëve bërthamore ku kishin qenë rusët

Javën e kaluar presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, ka paralajmëruar për mundësinë që…