Izet Mexhiti i cili njihet si bajraktari i Grupit të Zjarrit para fillimit të mbledhjes në BDI e thirurr nga Ali Ahmeti u shpreh se brenda javës ka pasur shkarkime pa potencuar emra.

Siç mësohet jozyrtarisht, është shkarkuar Musa Xhaferi nga kreu i Këshillit Mbikqyerës pasi ka shkelur statutin e partisë sipas anttarëve të Këshillit, raporton TS.

I pyetur nëse do të jetë hera e fundit e Mexhitit dera e BDI-së ai nuk deshi të flas para, por u shpreh se pas mbledhjes do të jep deklaratë.

TS mëson se mbledhja do të jetë e nxehtë ku sot mund të përfundojë gjithçka mes Ali Ahmetit dhe Grupit të Zjarrit.

Në opinion përflitet se pas festës së Bajramit, “Grupi i Zjarrit” mund të hap parti të re nëse sot ndahen rrugët me Ali Ahmetin. /TS/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Prokuroria bullgare thotë se 44 persona u gjetën të vdekur në autobus, jo 45

Zëvendëskryeprokurori i Bullgarisë, Borislav Sarafov, ka thënë, se 44 trupa të djegur…

Sulm i armatosur në Bregun Perëndimor të pushtuar

Tensionet po përshkallëzohen në rajon pasi forcat izraelite përdorën dhunë në Mesxhid…

Avionët luftarakë izraelitë sulmojnë Gazën, derisa BE-ja bën thirrje për përgjegjësi

Tensionet janë rritur pasi javën e kaluar u vranë 10 palestinezë nga…

Rusia është përgjegjëse për shpërthimin në Belgorod, thotë Ukraina

Sot në mëngjes u raportua se helikopterët ukrainas kishin shkatërruar një depo…

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Bllacë, kërkohej nga Interpoli

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se dje është arrestuar një shtetas…