Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) publikoi një mesazh zanor në kuadër të masave për luftën kundër koronavirusit (Kovid-19).

“Jemi duke punuar natë e ditë për të mbajtur në nivelin më të ulur ndikimin e virusit ngjitës”, tha Erdoan dhe duke rikujtuar se Kovid-19 ndikon më shumë të moshuarit dhe të sëmurët kronikë, ai shtoi: “Duhet treguar kujdes që obligimet tona fetare ti kryejmë në shtëpi, me sa kemi mundësi të presim sa më pak vizitorë dhe të kalojmë kohën në shtëpitë tona”.

Ai nënvizoi se Turqia po bën një luftë të pamëshirshme ndaj koronavirusit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…