Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, ka thënë vit i fuqizimit të ushtrisë së Kosovës.

Mehaj tha se kjo do t’i kontribuojë paqes dhe stabilitetit në rajon dhe më gjerë.

“Viti 2023, do të jetë vit i fuqizimit të ushtrisë, investimit jo vetëm në pajisje por dhe në ngritjen e përgatitjes profesionale të ushtarakëve tanë, të cilët do t’i kontribuojnë ruajtjes së paqes dhe stabilitetit jo vetëm në vend dhe rajon por edhe më gjerë, si forcë e një vendi, anëtare e NATO-s, në një të ardhme të afërt”, tha Mehaj.

I pari i Mbrojtjes në Kosovë ka marrë pjesë në punëtorinë e organizuar nga Zyra e Kryeministrit, ku ka prezantuar të arriturat e ministrisë që ai drejton.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Viktima dhe të plagosurit në Klinë janë vëllezër, vrasja ndodhi pas një iftari familjar (VIDEO)

Një i vrarë dhe dy të plagosur është bilanci i një incidenti…

Zhduket një grua në Mitrovicë

Një grua është zhdukur në Mitrovicë më 30 shtator. Rastin në polici…

Danimarka i jep fund shumicës së kufizimeve të vendosura për shkak të COVID-19, ndërsa fqinji i saj Suedia i zgjeron kufizimet

Qeveria e Danimarkës tha të mërkurën se do të heqë shumicën e…

Aksident zinxhiror në Rrugën e Kombit (FOTO)

Reshjet e borës gjatë ditës së sotme kanë vështirësuar qarkullimin nëpër rrugët…

Osmani: S’mund të flasim për dialog me Serbinë, derisa njerëzit na vdesin nga mungesa e vaksinave

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë sot se nuk…