Perëndimi dëshiron ta shkatërrojë Moskën, tha sot ish-presidenti rus Dmitry Medvedev për agjencinë ruse të lajmeve TASS.

Medvedev udhëhoqi Rusinë midis viteve 2008 – 2012 dhe ishte kryeministër i vendit midis 2012 dhe 2020.

“Rusia po kryen një operacion të posaçëm ushtarak në Ukrainë dhe po arrin paqen sipas kushteve tona”, shtoi Medvedev, i cili shërben si zëvendëskryetar i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, përcjell Klankosova.tv

“Qëllimi është i njëjtë: të shkatërrohet Rusia”, tha Medvedev.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Trazirat në Capitol Hill, “QAnon Shaman” e pranon fajin para gjykatës

Një mbështetës i teorisë konspirative e njohur si QAnon, Jacob Anthony Chansley,…

Incident i armatosur në Shkup, plagoset një person

Një person është lënduar në një incident të armatosur që ka ndodhur…

Tragjedi në Kosovë | Digjet shtëpia në Gjakovë, dyshohet se janë djegur 2 fëmijë

Një tragjedi ka ndodhur sot në Kosovë. Mediat vendase raportojnë se një…

Kompania britanike e fluturimeve falimenton si pasojë e koronavirusit

koronavirusi ka prekur ndjeshëm ekonominë botërore. Linja ajrore britanike Flybe falimentoi pas…

Nesër nuk do të ketë orë policore!

Për shkak se besimtarët ortodoks nesër në mbrëmje festojnë Pashkët, në Maqedoninë…