Zyrtarët ukrainas thonë se më shumë se 400 njerëz janë raportuar të zhdukur nga qyteti ukrainas, Hostomel.

Zyrtari lokal Taras Dumenko, tha se shumica e trupave të banorëve të Hostomel u gjetën në fshatrat fqinjë dhe në qytetin e Buchas.

Ai thotë se rusët duhet të kenë rrëmbyer njerëz, shumë prej tyre për t’i pushkatuar, raporton agjencia e lajmeve Interfax Ukraine.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Laschet apo Söder, cili do të jetë pasardhësi i Merkelit?

Kush do të jetë kandidati i partive CDU/CSU për kancelar në zgjedhjet…

Edhe dy raste të reja me koronavirus në Kosovë, çift kishte ardhur nga Londra

Nga data 08.02.2020 deri me 16.03.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

I doli para një tufë luanësh, udhëheqësi “ngrin” në vend

Një udhëheqës i një ekspedite u trondit kur po ndiqte gjurmët e…

Protesta kundër masave në Itali/ Tubime edhe në Bosnje, kërkohet dorëheqja e qeverisë

Mijëra qytetarë kanë dalë sërish në rrugë për të shprehur pakenaqësinë e…

Përmbledhje e rregullave të reja për të udhëtuar në shtetet e Evropës

Sektori i turizmit në Evropë po merr frymë i lehtësuar, shkruan Deutche…