Më shumë se 1.5 milionë refugjatë janë larguar tani nga Ukraina për në vendet fqinje, tha kreu i organizatës së OKB-së për refugjatët.

Organizata e OKB-së për refugjatët vlerësoi më herët se numri i refugjatëve mund të rritet në katër milionë deri në korrik, shkruan Skynews.

Ndryshe, sot është dita e 11-të që ka filluar pushtimi rus në Ukrainë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Komisioneri Varhelyi uron Kurtin: Kthimi i perspektivës evropiane në një realitet kërkon vazhdimin e shpejtë të dialogut Kosovë-Serbi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar letër urim nga…

Momente dramatike: Policia thyen xhamin e “Audi”-t luksoz dhe nxjerr zvarrë shoferin

Një skenë tipike për filma është regjistruar në Britani. Pamjet e publikuara…

Myftiu i Gostivarit, Shaqir Fetahu, tradhëton Reisin e vet, Sulejman Rexhepi

Derisa Reisi i BFI-së, Sulejman ef. Rexhepi, shkakton problem duke iu kërcënuar…

VMRO-DPMNE: Letërnjoftime nuk po jepen për më shumë se 20 ditë, MPB e Spasovskit nuk është funksionale

Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se “MPB-ja e Spasovskit është jofunksionale,…

Ambsadat dhe organizatat ndërkombëtare do të informohen për rrënimin e shtetit të drejtës dhe pandëshkueshmërisë në shtet

Lëvizja Eco Guerilla dënon ashpër sulmin dhe kërcënimet që i janë bërë…