Pas një telefonate me Sekretarin e Shtetit të SHBA, Antony Blinken, ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba tha se “më shumë goditje në ekonominë, sistemin financiar dhe tregtinë e Rusisë po vijnë”.

Kuleba shkroi në Twitter se dyshja kishin diskutuar mënyrat se si SHBA mund të mbështeste më tej ekonominë dhe ushtrinë e Ukrainës. Ai shtoi se ishte mirënjohës për mbështetjen që SHBA ka dhënë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

DW: BE lë ende në tension Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të kenë ende durim. Në tetor…

Momenti kur kulla e televizionit në Kyiv goditet nga raketa

Forcat ruse kanë sulmuar kullën e televizionit ukrainas në Kyiv, shkruan Sky…

Arrestohet kryetari i KPM-së për marrje të ryshfetit

Kryetari i Komisionit të Pavarur për Media, Luan Latifi, është ndaluar nga…

Simovski: Shteti nuk ka baza të të dhënave për numrin e saktë të mërgimtarëve

Drejtori i Entit të Statistikave, Apostol Simovski në emisionin “200” në Alsat,…

Kurti nga Greqia në Francë, merr pjesë në premierën e filmit “Pa vend”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas Greqisë ka udhëtuar për në Francë…