Me 107 personat e infektuar rishtazi që u konfirmuan nga Ministria e Shëndetësisë, numri i të infektuarve në vendin tonë u rrit në 1081 persona.

Kështu, Maqedonia hyri në vendet me një rrezik të lartë të koronavirusit. Grupi përfshin të gjitha shtetet që kanë më shumë se 1.000 të infektuar me virus.

Sipas vendbanimit, deri më tani raste janë regjistruar në:

Shkup – 367, Kumanovë – 306, Dibër – 51, Shtip-32, Prilep -100, Tetovë – 48, Strugë –50,
Velesi – 40, Manastir –15, Ohër –7, Kavadarci – 4, Gostivar – 12, Gjevgjeli – 4, Strumica – 2,
Kriva Palanka-4, Radovish – 4, Krushevo – 3, Kocani – 26, Probistip – 2,
Kërçovë – 2, Negotino -2.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…