Për shkak të vizitës së papa Françeskut rruga deri te Aeroporti Ndërkombëtar i Shkupit ishte e mbyllur për komunikacion prej nga ora 7:30 deri në orën 9, për çka të gjithë udhëtarët të cilët kanë fluturime në mëngjes është dashur të arrijnë në aeroport deri në orën 7.

Siç kumtoi koncesioneri i aeroportit TAV Maqedoni,udhëtarët të cilët kanë fluturime gjatë mbrëmjes, duhet të arrijnë më së voni deri në orën 15:30 sepse nga ora 16:15 rruga deri në aeroportin e Shkupit do të jetë përsëri e mbyllur për qarkullim.

Detaje lidhur me regjimin e komunikacionit nga aeroporti deri në Shkup dhe ndryshime eventuale, janë në dispozicion në ueb faqen https://papa.mk/soobrakjaj/.

Tek transporti i rregullt me autobusë për udhëtarët e TAV Maqedoni, nga Qyteti i Shkupit deri në Aeroportin ndërkombëtar të Shkupit dhe anasjelltas, me transportuesin zyrtar “Manora”, sot orari kohor i linjave të autobusit nuk do të pësojë ndryshime, përveç linja e cila në orën 8:30 niset nga aeroporti drejt Shkupit do të niset gjysmë ore më vonë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…