Aeroporti në provincën jugore turke të Adanas u mbyll për fluturime deri në njoftimin e mëtejshëm pas tërmeteve të mëdha, tha agjencia private e lajmeve Demiroren.

Deri tani akoma nuk janë dhënë detaje të tjera. Aeroportet në Gaziantep dhe Hatay gjithashtu janë mbyllur më parë.

Nga tërmeti në Turqi deri tani kanë vdekur mbi 1,200 persona, shkruan AlJazeera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Reshitaj: AAK ka nevojë për reformë, nëse s’mund ta pranojnë nuk mund të jem pjesë e gabimeve të së kaluarës

Deputetja nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës e cila udhëhiqet…

​Ben Meir: Kurti të mos e pranojë Asociacionin, i pamohueshëm gjenocidi serb në Kosovë

Profesori në Universitetin e Nju Jorkut, Alon Ben Meir, në një intervistë…

Numri i të vdekurve arrin në katër, pas shembjes së një ndërtese nga një shpërthim gazi në Itali – publikohen pamje tjera nga vendi i ngjarjes

Katër persona humbën jetën dhe pesë të tjerë rezultojnë të zhdukur pasi…

Çka urojnë këta të “bashkësisë” së Shaqir Fetait

Në BFI paska ardhur një letër nga një shoqatë ukrainase në RMV,…

Incidenti në Reçicë, Jusuf Bilalli: Xhevat Ademi ka shtënë me armë (video)

Prindi i të riut që u plagos para një muaji në një…