Mbretëria e Bashkuar ka vendosur edhe 206 individë dhe biznese të tjera ruse në listën e sanksioneve.

Viktor Medvedchuk, i cili është kapur nga forcat ukrainase, është ndër ata që kanë parë asetet e tyre të ngrira, si dhe manjati rus i naftës dhe kreu i “LUKOIL”, Vagit Alekperov, shkruan Skynews.

Kujtojmë se Mbretëria e Bashkuar që nga fillimi i pushtimit të Rusisë në Ukrainë ka vendosur një sërë sanksionesh.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Fillon takimi Hoti-Rama

Ka nisur takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe kryeministrit të…

Kurti: Kosova nuk mund të ketë Asociacion mbi baza etnike

Kosova nuk mund të ketë Asociacion mbi baza etnike, ka thënë kryeministri…

LSDM për rastin e Muhamed Zekirit: “Secili duhet të mbajë përgjegjësi për vete”

LSDM ka reaguar në lidhje me paraburgimin e Muhamed Zekirit, si dhe…

Pushteti dhe opozita kapen me njëra tjetrën edhe për bishtin e demit në rrugën “Maqedonia”

Heqja e bishtit të statujës së demit në rrugën “Maqedonia” në Shkup…

Njësia e FSK-së fiton medaljen e argjendtë në ushtrimin ndërkombëtar “Cambrian Patrol 2021” në Britani

Në konkurrencë me mbi njëqind ekipe të forcave të shteteve të ndryshme…