Sekretari i Transportit në Mbretërinë e Bashkuar, Grant Shapps, ka njoftuar një ndalim total të të gjitha anijeve “me çfarëdo lidhjeje ruse” nga hyrja në portet britanike.

Ai tha: “Në Zyrën e Jashtme të Londrës, ku ne sapo jemi bërë vendi i parë që miraton një ligj që përfshin një ndalim total të të gjitha anijeve me çfarëdo lidhje ruse që të hyjnë në portet britanike”.

Shapps inkurajoi njerëzit në Twitter të ndajnë mesazhin e tij “për të inkurajuar të gjitha vendet ta bëjnë të njëjtën gjë në mbështetje të popullit të Ukrainës”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Italianët vërshojnë në jetën e natës, kryebashkiakët paralajmërojnë mbyllje

Të rinjtë italianë kanë vërshuar në rrugët e qyteteve, nga veriu në…

Për kryeministrin problemi me Bullgarinë është qesharak, Bullgaria pyet: A është qesharake që 120 mijë qytetarë të RMV-së janë bullgarë?

“Bullgaria e shpiku këtë problem, dhe nuk mund t’ju shpjegoj ku qëndron…

“Më mirë për Tetovën: Dy muaj nga tragjedia në spitalin e Tetovës, nuk ka as përgjegjësi penale e as morale

Hamdi Sulemani nga nisma qytetare “Më mirë për Tetovën” në konferencë për…

Osmani largohet përfundimisht nga LDK-ja: Bashkëpunimin me Kurtin e zyrtarizoj më vonë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani është ndarë përfundimisht me LDK-në.…

Itali, bari i parë që neutralizon koronavirusin

Është zhvilluar ilaçi i parë i specializuar për të sulmuar koronavirusin SARS-CoV2.…