LSDM-ja është duke mbajtur mbledhje të Këshillit Qendror të partisë, ndërsa edhe pse u fol gjatë ditës se në rend dite është zgjedhja e nënkryetarëve të partisë, lideri i LSDM-së tha se emërimi  nënkryetarëve të rinj nuk është në rend dite. Sipas Zaevit në mbledhje diskutohet për zhvillimet aktuale politike por pa dhënë më shumë detaje. Zaev para mbledhjes tha se sot nuk do të diskutohet fare për nënkryetarët e partisë sepse akoma nuk kanë marrë vendim se kush do të jenë.

Sot temë kryesore do të jetë zgjedhja e kryetarëve të Komisioneve partiake, të cilat u konfirmuan në Këshillin ekzekutiv dhe tani duhet në atë Qendror. Do ta kumtojmë zgjedhjen e koordinatores së re të forumit të gruas. Do të diskutojmë për zhvillimet aktuale politike dhe aktivitetet partiake në terren- deklaroi Zoran ZAev, kryetar i LSDM-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…