33 mijë e 952 raste aktive me COVID-19 janë aktualisht në Kosovë.

Në 24 orët e kaluara nga 14 mijë e 479 testime, tre mijë e 628 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19. Ndërkaq nuk është shënuar asnjë vdekje prej këtij virusi.

Janë shëruar 697 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 164 mijë e 991.

Gjatë 24 orëve të kaluara janë dhënë katër mijë e 397 doza të vaksinës kundër COVID-19. E prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.773.577 doza të vaksinës.

Deri më sot 804.801 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë, ndërkaq dhënë 75.445 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19./klankosova

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

SHBA përgatit daljen nga Marrëveshja e Parisit për klimën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të fillojnë zyrtarisht procesin për daljen…

Zgjedhjet në Gjermani forcuan qendrën dhe ndëshkuan ekstremet

Fituesit e zgjedhjeve parlamentare janë socialdemokratët. Por votën për ndryshim e morën…

Arrestohet trafikanti i drogës në Gazibabë

Dje (14.05.2021) në Gazi Babë të Shkupit zyrtarët policor nga njësiti për…

Anulohet seanca për rastin “Monstra”

Është anuluar seanca për rastin “Monstra”, shkruan Alsat. Sipas informacioneve, seanca e…

Britania e Madhe ndalon eksportet drejt Rusisë

Britania e Madhe nga njëra anë vendosi një ndalim të eksporteve në…