Shtabi qendror i Aleancës për Shqiptarët, përmes një njoftimi për media, ka bërë me dije se për një ditë e gjysmë janë mbledhur mbi 10.000 nënshkrimet e nevojshme për kandidaturën e prof. Blerim Rekës si kandidat i pavarur për president i Maqedonisë së Veriut, i mbështetur nga ASH dhe Lëvizja BESA.

“Shtabi qendror i ASH, shtabet e lokale të degëve dhe nëndegëve të ASH ishin në mobilizim të plotë, duke dhënë ndihmën e nevojshme me të gjitha resurset partiake në grumbullimin sa ma të shpejtë të nënshkrimeve të nevojshme”, thuhet në njoftimin për media.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…