Nga koronavirusi i ri në Kinë, deri tani kanë 722 të vdekur, ndërsa të infektuar janë mbi 32.000 persona, transmetuan mediat britanike kumtesën e lëshuar nga shërbimet shëndetësore kineze, të cilët lëshojnë çdo ditë informacione zyrtare për zhvillimin e epidemisë në vend.

Autoritetet kineze kanë regjistruar 81 raste të reja të vdekjes në 24 orët e kaluara, ekspertë tashmë e trajtojnë infeksionin si më të rrezikshëm se lloji i mëparshëm i koronavirusit, i ashtuquajturi “SARS”, i cili në vitin 2003 shkaktoi vdekjen e 774 personave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…