Zyra e jashtme për çështje krimi në Gostivar ka ngritur padi penale kundër 44 vjeçarit A.S. nga fshati Dobrërdoll të Gostivarit, për shkak të dyshimit të bazuar që ka kryer veprën “mashtrim”, njoftoi MPB. Gjatë vitit 2018 deri në gusht të vitit 2019, i pandehuri ia ka ofruar për shitje arën e huaj mërgimtarit S.F. (53) nga fshati Dobërdoll, i cili ka jetuar në Amerikë, transmeton Gazeta Lajm. Me këtë rast, ata kanë nënshkruar kontratë për shitblerje, për çka S.F. të pandehurit i ka paguar 54.500 euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…