Një ngjarje e rëndë është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Kaliforni, ku 6 persona kanë humbur jetën si pasojë e të shtënave me armë, mes të cilëve një nënë 17 vjeçare dhe foshnja e saj 6 muajshe.

Nga të dhënat paraprake mësohet se bëhet fjalë për një përplasje të armatosur mes dy grupeve rivale të shpërndarjes së drogës.

Policia është vënë në ndjekje të dy personave, të cilët dyshohet se hynë në një rezidencë në Goshen dhe hapën zjarr ndaj personave të pranishëm brenda saj.
Kur efektivët shkuan në vendngjarje gjetën dy trupa të pajetë në oborr, një në verandë dhe tre të tjerë brenda rezidencës.

Aktualisht zona është rrethuar me forca të shumta të policie të cilat po kontrollojnë për kapjen e autorëve të këtij krimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Snopçe: Diskriminimi i nxënësve të Medresesë duhet ndalur

Kliko https://fb.watch/cH2xu78X00/

“Fshi Facebook”/ Fushatë kundër gjigantit të mediave sociale, kryeministri australian: Mendojnë se janë më të mëdhenj se qeveritë,e kanë gabim!

Facebook po përballet me thirrjet për bojkot pasi ndërmori hapin e jashtëzakonshëm…

Vuçiq po ulet në dy karrige, Moska e pakënaqur me Serbinë

Pas përfundimit të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare në Serbi, ka filluar të…

Miliona dollarë në kriptovaluta po jepen për Ukrainën, një donator i panjohur ka dhuruar Bitcoin me vlerë 3 milionë dollarë

Analistët e kriptovalutave thonë se të paktën 9 milionë dollarë janë dhuruar…

Arsovska kryeson kundër Shilegovit me 7.800 vota

Në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale në Bashkinë e Shkupit shkojnë…