Kosova dhe Izraeli do të përballen në kuadër të rrethit të tetë kualifikues në Euro 2024.

Dardanët janë nikoqirë të izraelitëve për ndeshjen që nisë në ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Tashmë janë bërë të gjitha përgatitjet e duhura për këtë ndeshje, ndërsa organet e rendit kanë publikuar orë më parë edhe planin funksionues.

Derisa situata vazhdon të jetë e qetë dhe ndoshta edhe për shkak të motit me shi, Policia e Kosovës është nëpër rrugët e qytetit që të ofrojë siguri maksimale.

Organet e rendit janë posaçërisht të fokusuar në zonën rreth stadiumit, duke mos i lejuar asgjë rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

5,493 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike…

Kurti: Samiti Digjital, ngjarja më e madhe në rajon që derivon nga Procesi i Berlinit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, gjatë Samitit Digjital të Ballkanit Perëndimor, ka…

Tyson Fury tregon pse s’pranon të ndeshet me Joshuan në Angli

Tyson Fury ka insistuar se ai do të pranojë të zhvillojë meç…

Orët policore në fundjavë, 16:00 të pasdites deri në 05:00 të mëngjesit

Qeveria ka dalë me një komunikatë të re ku ka bërë me…

Kurti: Do takohem me Vuçiç, por Asociacionin serb ta harrojnë!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se takimi me presidentin e serb…