Boksieri shqiptar, Florian Marku, e ka fituar përballjen me britanikun Rylan Charlton në meçin e vlefshëm për kategorinë velter.

Kjo ishte fitorja e tetë për Markun nga nëntë duele sa ka në boksin profesionist.

Meçin e shkuar ai u ndal baras me Jamie Stewartin. S’ka përjetuar ende humbje.

Goditjet e fuqishme të Markut bënë që kundërshtari të dorëzohet në raundin e tetë.

(2642) Florian Marku vs Charlton – YouTube

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka…

Borussia Dortmundi e mposhti Bayern Munichun (VIDEO)

Dortmundi i është hakmarrë Bayern Munichut për sezonin e kaluar të Bundesligës,…

Florian Marku – Godor, meçi mbyllet menjëherë pas rundit të dytë (VIDEO)

Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të…

Gjasat e Messit dhe Van Dijkut për ta fituar Topin e Artë

ESPN raporton se pas fitores së Holandës në gjysmëfinale të Ligës së…

Khabib Nurmagomedov para perballjes me Dustin Poirer (VIDEO)

Përballja mes Nurmagomedov dhe Poirer do të zhvillohet me 07 shtator në…