Një rast i tmershem është denoncuar ne policinë e Maqedonisë në Shtip. Një vajzë 14 vjeçare ka njoftuar policinë se nëna e saj e ka shitur për prostitucion. Agonia e saj ka filluar në moshë 11 vjecare, Kur nëna e saj e ka shitur te një makro qe e ka derguar në Suedi. Pas disa muajve maltretime, është kapur nga policia e cila e ka kthyer në Maqedoni, ka rrefyer vajza para policisë, transmeton Gazeta Lajm. Edhe kur është kthyer në Maqedoni, nëna e saj bashke me vellaun kanë vazhduar ta sheshin per prostitucion. Brenda nates ka shkuar me nga 3-4 burra, kurse paratë ia ka dhene nenes, e cila pastaj ua ka dhene kamataxhinjve. Ajo rastin e ka paraqitur në polici dhe tani është strehuar ne Shkup. Policia po verifikon pohimet e vajzës dhe nëse tregohen te vërteta do të padisë nenen e saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Spasovski: Pashkët dhe Ramazanin duhet ta kalojmë në shtëpi

Spasovski porositi të gjithë besimtarët përfshi ata të komuniteti ortodoks, mysliman dhe…

OBI do të diskutojë për planet e Netanyahut për aneksim

Organizata për Bashkëpunim Islamik (OBI) do të mbajë një mbledhje të jashtëzakonshme…

Hidhet shorti i Botërorit 2022

Spanjë-Gjermani është ndeshja më tërheqëse në grupe Spanjë-Gjermani është sfida më tërheqëse…

Shefi i BE-së në Kosovë flet për pritjet nga Qeveria Kurti, vaksinat, nismën për konfiskimin

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në Kosovë dhe shef i zyrës,…

A do të ndryshoj ora sivjet, ky është vendimi i fundit

Ora do të ndryshoj sërish edhe pse ishte thënë se nga ky…