E nevojshme për hyrjen nëpër qendrat tregtare

Nga e Shtuna, në Malin e Zi do të nevojitet certifikata COVID për hyrjen në shumë ambiente publike. Certifikata do të jetë e detyrueshme veçanërisht në qendrat e biznesit, ndërtesat ku ushtrojnë aktivitetin të paktën 3 subjekte tregtare si dhe në hapësire me sipërfaqe mbi 1 mijë metra katrorë.

Certifikata është e vlefshme për të gjithë ata që janë vaksinuar me dy të dyja dozat, kanë rezultuar negativë në testin e shpejtë të 48 orëve të fundit ose në atë PCR të 72 orëve të fundit.

Gjithashtu certifikata përfshin një test PCR që dëshmon se kanë kaluar 14 deri 180 ditë kur individi ka qenë pozitiv. Autoritetet malazeze thanë se më 9 Tetor, certifikata do të kërkohet edhe në supermarkete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…