Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka arritur ta fitojë medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos që po mbahet në Japoni.

Kelmendi në garën për vendin e tretë fitoi ndaj rivales portugeze, Joana Ramos në kategorinën -52 kilogramë.

Legjenda e sportit kosovar gjashtë vjet më parë kishte arritur ta fitonte medaljen e artë në Rio de Janeiro, qytet në të cilin tre vjet më vonë do ta fitonte medaljen e artë olimpike duke shkruar historinë

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ministrja bullgare: Zjarri dhe jo rruga arsyeja kryesore e numrit të madh të viktimave

Ministrja për zhvillim rajonal në Bullgari, Violeta Komitova, ka deklaruar se pjesa…

Opozita e quan anti-kushtetues Projektligjin për Byronë Shtetërore për verifikimin dhe konfiskimin e pasurisë

Opozita po konsideron se Projektligji për Byronë Shtetërore për Verifikimin dhe Konfiskimin…

Pas skandalit, nesër shkarkohet zv.ministri i BDI-së

Zv ministri i Shëndetësisë, Asim Musa nesër pritet të shkarkohet nga gjitha…

Dy shtetas të Serbisë infektohen me Coronavirus

MPJ e Serbisë ka konfirmuar se dy shtetas serbë janë infektuar me…

Mediat britanike zbulojnë të pathënat, si avioni spiun amerikan monitoron lëvizjet e Vladimir Putin në kufirin mes Rusisë dhe Ukrainës

Një avion spiun amerikan u pikas javën e kaluar në një bazë…